KONST / Litografier / Färglitografi 7819595
*
nr 781 9595
Lowell Nesbitt
(1933-1993), USA
Färglitografi , Lowell Nesbitt, 1981, 118/200, motivets mått: 60 x 86, Liljor
Lowell Nesbitt, amerikansk bildkonstnär född 1933, död 1993.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
550 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 oktober 2012
kl 19:56:50
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/9 20:43:25
1
500 kr
1/10 10:58:05
2
200 kr
1/10 17:56:02
3
350 kr
1/10 19:45:34
3
450 kr
1/10 19:51:50
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Lowell Nesbitt
Lowell Nesbitt, amerikansk bildkonstnär född 1933, död 1993.
Läs mer om Lowell Nesbitt
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: amerika amerikansk färglitografi grafik liljor litografi litografier litografiskt blad lowell nesbitt usa
-
6160 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Ytt..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:35
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:19
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:04
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:28
-
6198 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 19:01
*
Lowell Nesbitt
Lowell Nesbitt, amerikansk bildkonstnär född 1933, död 1993.
Läs mer om Lowell Nesbitt
nr 781 9595
Lowell Nesbitt
(1933-1993), USA
Färglitografi , Lowell Nesbitt, 1981, 118/200, motivets mått: 60 x 86, Liljor
Lowell Nesbitt, amerikansk bildkonstnär född 1933, död 1993.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 550 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 oktober 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/9 20:43:25 | 1 | 500 kr |
1/10 10:58:05 | 2 | 200 kr |
1/10 17:56:02 | 3 | 350 kr |
1/10 19:45:34 | 3 | 450 kr |
1/10 19:51:50 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Lowell Nesbitt
Lowell Nesbitt, amerikansk bildkonstnär född 1933, död 1993.Läs mer om Lowell Nesbitt
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: amerika amerikansk färglitografi grafik liljor litografi litografier litografiskt blad lowell nesbitt usa
-
6160 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Ytt..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:35 -
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:19 -
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:04 -
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:28 -
6198 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 19:01